Błyskawiczna lokalizacja psa


Internet może być świetnym źródłem informacji dla treserów zwierząt. Niemniej warto sięgnąć po fachową lekturę, najlepiej w wydaniu książkowym autorstwa znanej osoby/wydawnictwa. Wówczas mamy pewność, iż wiedza tam zawarta jest sprawdzona, rzetelna i pewna. Bo przecież nam, jako właścicielom psów zależy na wiarygodnych informacjach i profesjonalnych poradach, które będzie można wykorzystać podczas treningu naszego podopiecznego. Do lepszych efektów przysłuży się wykorzystanie lokalizatorów dla psów w technologii GPS. Przykładem jest produkt Loc8tor Pet GPS. Jest to najmniejszy nadajnik, który przymocowuje się do obroży zwierzęcia. Od dziś psa śledzić możesz przy pomocy telefonu komórkowego lub też siedząc przed komputerem.

Zlokalizuj swojego zwierzaka dzięki lokalizatorom

Jednakże obserwowanie za pośrednictwem komórki, to opcja dodatkowa, która wymaga poniesienia dodatkowych kosztów. System telefoniczny działa na zasadzie: gdy wysyłamy sms pod specjalny numer, to po chwili otrzymujemy w odpowiedzi adres pobytu psa i nie są to zwykłe współrzędne, tylko dokładny adres. W zestawie znajduje się karta sim, więc nie musisz już się martwić o jej zakup. Doładowanie jej można przeprowadzić za pomocą strony producenta. Stosując kartę typu pre-paid mamy stałą kontrolę nad wydatkami i nie jesteśmy związani umową z operatorem sieci, z której korzystamy. Zasilanie nadajnika jest dokonywane poprzez akumulatorek, który ładujemy za pośrednictwem specjalnej ładowarki dołączonej do omawianego zestawu. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy kupować kolejnych bateryjek – mamy pewność, że w każdej chwili możemy załadować akumulator.

Chcąc śledzić psa z wykorzystaniem komputera należy zarejestrować się na stronie producenta. Mając konto z mapą będziemy dokładnie mogli obserwować poczynania psa. Nadzorując miejsce pobytu pupila poprzez komputer, jesteśmy non stop powiadamiani o wszelkich informacjach, które są wysyłane na podany przez nas adres poczty elektronicznej. By na bieżąco śledzić zużycie akumulatorka, producent zamieścił specjalny wskaźnik jego rozładowania. Wyklucza to ewentualne przerwanie pracy urządzenia w trakcie treningu. Tresura wzbogacona o tego typu sprzęty staje się bardziej przyjemna i ciekawa. Stosując ten instrument dajemy psu większą swobodę, a co za tym idzie zadowolenie. Szczęśliwy pies bowiem jeszcze bardziej będzie chciał uczestniczyć w ćwiczeniach.


~ 25 sie 2011 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>