Obroża elektryczna do tresury psa


Bardzo wielu właścicieli psów zmaga się z ich humorami, które nie raz są naprawdę bardzo uciążliwe i nie do zniesienia. Oczywiście psy takie są źle wychowane, dlatego też pokazują, że one chcą tu rządzić. Ze zwierzętami jest dokładnie tak samo jak z dziećmi. Niedawno weszły do sprzedaży specjalne obroże, które pokażą każdemu psu, kto rządzi w danej chwili. Jeżeli nasz pies będzie zachowywał się niesfornie lub po prostu nie będzie chciał wypełniać naszych poleceń możemy założyć mu specjalną obrożę, dzięki której będziemy mogli wyeliminować złe nawyki naszego psa przy każdym naciśnięciu na naszym pilocie.

Obroże takie mają parę poziomów natężenia siły impulsu, dzięki czemu możemy do każdego psa dostosować odpowiadający mu poziom, który naprawdę na niego działa. Zestaw składa się zazwyczaj z dwóch części: pilota, którym sterujemy systemem oraz obroży, która założona jest na szyi naszego psa. W obroży zamontowany jest specjalny system, który karci psa nieprzyjemnym impulsem napinającym mu mięśnie, jeżeli przyciśniemy na pilocie odpowiedni przycisk. Oczywiście pilot taki jest bezprzewodowy, dzięki czemu możemy z daleka ukarać naszego psa za nieposłuszeństwo. Obroże takie są coraz częściej używane przez ludzi na całym świecie wszyscy sobie je chwalą, ponieważ pozwalają one wytresować nasze psy odpowiednio szybko przy odpowiednio małych kosztach. Wiele osób narzeka na swoich pupili, które nie chcą ich słuchać. Wyjściem było kiedyś wysłanie takiego psa na szkolenie, po którym był on bardzo posłuszny swojemu właścicielowi.

Oczywiście szkolenie takie nie raz było bardzo brutalne, ponieważ treser chciał nauczyć psa posłuszeństwa do swojego pana i pokazać mu, że on rządzi między nimi. Poza tym było ono również bardzo drogie. Teraz do tresury naszych czworonogów używa się specjalnych obroży elektronicznych, które służą do tresowania ich przez samych właścicieli. Tresura takiego psa jest bardzo prosta dzięki temu urządzeniu. Systemy takie bardzo często wykorzystywane są do tresowania psów przez ich panów, ponieważ wychodzi to taniej oraz jest o wiele bardziej wygodne niż wysyłanie go na specjalne tresury, które zazwyczaj trwają długo i jeszcze trzeba je co jakiś czas powtarzać.


~ 9 wrz 2010 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>