Zabawki edukacyjne – idealne dla znudzonego pupila


Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Aby przyjaźń sprawiała radość zarówno nam, jak i czworonogowi, musimy się trochę postarać. Najważniejsze jest nauczenie psa zachowania, które będziemy akceptować. Jeśli szczeka w nocy, ucieka lub rozkopuje ogródek, musimy rozpocząć trening. Jest to niezbędne, abyśmy mogli spędzać z nim czas, nie denerwując się przy tym z powodu jego zachowania. Nie na tym polega posiadanie psa. Oczywiste jest, że tresura to nie wszystko. Pies potrzebuje też zabawy. Spędzając z nim czas podczas szkolenia, możemy nie mieć go później na to, aby wymyślić zabawę lub po nawet włączyć się do niej poprzez np. rzucanie frisbee. Nie jest naszą winą, że wychodzimy do pracy i pies zostaje sam przez kilka godzin. Zwierze musi też przyzwyczaić się do tego, że domownicy mijają się w trakcie dnia i jedyne, co dla niego uczynią, to wyprowadzenie na krótki spacer w wiadomym celu.

Edukacja psa z pomocą elektronikiPies nie musi być z tego stanu rzeczy zadowolony i nie ma się co dziwić, bo najzwyczajniej w świecie się wtedy nudzi. Dobrym rozwiązaniem jest zakup zabawki lub nawet kilku, bo ich ceny nie są zbyt wysokie. Umili to czas naszemu pupilowi wtedy, kiedy nie ma nas w domu lub kiedy musimy zająć się czymś innym i zostawić go samego na dywanie przed telewizorem. Wybór zabawki nie może odbywać się byle jak. Może się bowiem okazać, że nasz ulubieniec po prostu przejdzie obok prezentu i jedynie machnie na niego ogonem. Jeśli posiadamy psa, który musi wyładować swoją energię, warto kupić mu zabawkę z piszczałką lub kulkę wypełnioną przysmakami. Próbując pokonać piszczącą maskotkę, będzie się bawił sam ze sobą, włączając dźwięk, aby za chwilę spróbować go uciszyć.

Produkty, które wypełnia się ciasteczkami, mają wbudowany labirynt lub zwężane otworki. Wyciągnięcie smakołyku z środka wymaga od psa sporego zaangażowania. Może zmęczyć się kombinowaniem, w jaki sposób przechylić zabawkę, ale będzie szczęśliwy za każdym razem, kiedy wypadnie z niej upragniony biszkopcik. Ten model jest produkowany dla psów o różnej wielkości i w różnym wieku. Możemy zająć nim nawet szczeniaka. Pies, który lubi wylegiwać się na kanapie lub po prostu spać, będzie zadowolony z maskotki. Długie pluszowe zwierzaczki marki Loofa są łatwe w transporcie i pełnią funkcję gryzaka. Leniwy psiak może przytulić się do miękkiego prezentu i spokojnie zasnąć. Kiedy nabierze ochoty na chwilę zabawy, może gryźć i szarpać maskotkę, bo ich struktura zapobiega szybkiemu rozerwaniu i zniszczeniu.


~ 14 maja 2012 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>