Problem z psem w ogrodzie


Psy potrafią swoją zabawą spowodować wiele złego w naszym przydomowym ogrodzie. Chodzi tu oczywiście o zniszczenia jakich potrafią dokonać. Dlatego po powrocie do domu często znajdujemy wykopane krzewy, pogryzione meble ogrodowe oraz odchody w piaskownicy dziecka.

Dobrze by było, gdyby można było ograniczyć te zniszczenia pod naszą nieobecność. Jednak jak tego dokonać? Przecież nie zaangażujemy sąsiadów w pilnowanie psa. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest instalacja niewidocznego ogrodzenia zwanego elektrycznym pastuchem. Instalacja systemu nie jest skomplikowana, a efekty pracy niewidocznego ogrodzenia zaskoczą największych sceptyków.

Dodatkowym plusem takiego elektrycznego pastucha jest to, że pies nie będzie też uciekał z ogrodu, jeśli instalacja będzie też miała w zasięgu płot czy siatkę. Jeśli obawiasz się o ucieczki swojego kota, to dla niego możesz także zainstalować niewidoczne ogrodzenie. Dla kotów przygotowany został specjalny model zawierający w zestawie bardzo małą i lekką obrożę elektroniczną.

Czym różni się system ogrodzenia dla psów od klasycznej obroży elektronicznej dla psa ?

Zastanawiając się czy lepsza będzie obroża elektroniczna czy elektryczny pastuch trzeba sobie zadać pytanie w jaki sposób można stosować te urządzenia i które z nich charakteryzuje się jakim przeznaczeniem. Typowa obroża elektroniczna jest sterowana drogą radiową z pilota, którego obsługuje człowiek. Podobna obroża elektryczna wchodząca w skład systemów typu elektryczny pastuch pracuje natomiast automatycznie tzn. nie wymaga od człowieka notorycznego nadzoru. Obroża tego typu zbliżona do ogrodzenia sama rozpozna jak blisko się znajduje strefy zakazanej i rozpocznie swoje działanie emitując sygnał ostrzegawczy (najczęściej dźwięk) lub gdy pies wejdzie dalej w strefę zakazaną obroża poda bodziec elektrostatyczny.

W praktyce systemem niewidocznego ogrodzenia chronimy więc nasz ogród nie tylko przed ucieczkami psa ale i przed dewastowaniem rabat kwiatowych, a system działa wtedy kiedy my nie musimy czuwać. Jeśli jednak pies na dozwolonym obszarze np. fragmencie ogrodu z wysianą trawą wpadnie na pomysł aby akurat w pewnym miejscu zacząć kopać doły wtedy nie ma wyjścia – musimy uzbroić się w cierpliwość i zastosować obrożę elektroniczną sterowaną pilotem aby podać impuls dokładnie wtedy kiedy pies zabierze się do kopania. Powtórzenie tej operacji 3-4 razy powinno skutecznie zniechęcić psa do kopania.


~ 11 sie 2010 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>