Obroża elektryczna i trudne warunki


Obroża elektryczna to nie tylko narzędzie pomocnicze w nauce komend typu “siad” czy “zostań”. Za pomocą systemu treningowego z pilotem możemy nauczyć psa posłuszeństwa również w większym zasięgu. Do tego potrzebny będzie system, który oferuje znacznie większy zasięg niż 100 metrów.

W przypadku tresury psa np. w lesie musimy pamiętać o tym, że realny zasięg będzie dużo mniejszy. Wszystkie ukształtowania terenu typu drzewa, pagórki mogą powodować zakłócenia w komunikacji pomiędzy pilotem, a obrożą. To na co warto zwrócić uwagę to również zasilanie zestawu. Zestaw przeznaczony do tresury psa w trudnych warunkach powinien być zasilany poprzez doładowywane akumulatorki. Zapewnia to znacznie większą wytrzymałość pod względem energetycznym oraz gwarantuje wodoodporność obroży.

Zasięg jaki można zaproponować na trudniejsze warunki terenowe jak i atmosferyczne to 700, 800 lub nawet 1200 metrów. Największy zasięg dostępny na polskim rynku to nawet 3000 metrów. Jeśli docelowo chcielibyśmy w lesie posiadać zasięg 1200 metrów to warto zaopatrzyć się w obrożę, która zasięg ma minimalnie w okolicach 14000 metrów.


~ 22 cze 2010 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>