Tresura psa w mieszkaniu


Pies demolujący mieszkanie pod nieobecność właścicieli stanowi nie lada utrapienie. Wiele osób jest w takiej sytuacji i zupełnie nie wie, co robić, a przecież nie wolno w żadnym układzie pozwalać zwierzęciu na to, aby mieszkanie zamieniało w istną ruinę.

Przede wszystkim zwierzę musi być przyzwyczajone do tego, że zostaje w domu samo i że nie jest to niczym nadzwyczajnym. To jedna rzecz. Poza tym należy wyznaczyć mu miejsce, gdzie może wówczas przebywać. Zamknięcie go w jednym pomieszczeniu to jakieś rozwiązanie, ale trzeba liczyć się z tym, że zostanie ono kompletnie zdemolowane. Kolejne rozwiązanie to zamknięcie psa w domowym kojcu – taka klatka musi być jednak na tyle duża, aby zwierzę czuło się w niej całkiem swobodnie. Wybór takowych klatek jest obecnie na rynku bardzo duży, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej.

Można również sięgnąć po elektryczną obrożę do tresury psa. Na rynku jest bardzo duży wybór takowych obroży a sklepy posiadające je w swojej ofercie zawsze służą pomocną dłonią w doborze odpowiedniego modelu dla danej rasy psa.


~ 11 cze 2010 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>