Początki tresury psa


Poprzez wytresowanego psa rozumie się zazwyczaj takie zwierzę, które nie sprawia większych problemów i słucha swojego właściciela. Nie mniej jednak jest to proces, który wymaga sporo pracy oraz cierpliwości ze strony człowieka. W żadnym wypadku nie wolno tego zaniedbać, bo skutki tego w niedalekiej przyszłości będą nie do opanowania. Im bowiem później zacznie się tresurę, tym większe problemy będą z oduczeniem psa niepożądanych zachowań i nawyków. Dlatego też pracę ze zwierzęciem należy zacząć wcześnie, albowiem mniej więcej na przełomie drugiego oraz trzeciego miesiąca jego życia.

Początki tresury psa

Wszystko zaczyna się od uczenia zwierzęcia elementarnych poleceń. Ten etap wymaga wyjątkowo dużej cierpliwości, bo szczeniaki nie tak od razu staną się posłuszne. Takiemu treningowi zdecydowanie najlepiej jest nadać formę zabawy – taka będzie bowiem najbardziej skuteczna. Kiedy zwierzę ukończy pół roku, można – ale nie trzeba – wprowadzić również w charakterze wspomagania elektronicznych systemów treningowych.

Elektroniczne systemy treningowe dla psów to tresura polegająca na poparciu komendy słownej urządzeniem jakim jest obroża elektryczna. Ten sposób cechuje się przede wszystkim bardzo dużą skutecznością. Dokładniej jednak na temat systemów treningowych przyjrzymy się w kolejnych postach.


~ 15 mar 2010 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>