Kontrowersyjne metody tresury


Generalnie rzecz biorąc, dawniej nie wyobrażano sobie w ogóle innego sposobu na zdyscyplinowanie psa aniżeli właśnie karanie go – wychodzono bowiem z założenia, że aby pies był właścicielowi posłuszny, trzeba złamać jego charakter. Dzisiaj takie metody są stosowane jeszcze przez instruktorów starej daty, nie mniej jednak pamiętać trzeba o tym, że są one obecnie bardzo niepopularne. Wszyscy specjaliści zgodni są co do tego, że nieporównywalnie lepsze efekty osiągnąć można zastosowanie systemu opartego na nagrodach, co wcale nie oznacza, że nagradzać należy zwierzę za wszystko.

tresura psa

Karanie psów za niepożądane przez właścicieli zachowania to temat budzący bardzo wiele kontrowersji. Bardzo wiele osób wykorzystuje tutaj obroże treningowe jako narzędzie służące jako narzędzie do skarcenia pupila – jest to bardzo nieodpowiedzialne podejście, ponieważ elektryczne obroże treningowe czy antyszczekowe nie do tego służą. Aby zapobiec takim metodom najlepsze z obroży wyposażone są w certyfikat ECMA, który ustala standardy producentom systemów treningowych. Najważniejsze tutaj jest bezpieczeństwo pupila.


~ 20 mar 2010 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>