Szkolenie psa przy pomocy obroży elektronicznej


Źródłem najlepszych efektów osiąganych przy pracy z psem jest systematyczność. Dodatkowo możemy wesprzeć się różnego rodzaju nowinkami technicznymi umożliwiającymi nam poskromienie niesfornych pupili. Zwierzęta są dla nas źródłem radości, jednak czasami zachowują się w sposób naganny. Musimy temu przeciwdziałać. Produkty firmy PetSafe umożliwiają nawiązanie dialogu pomiędzy właścicielem, a psem. To właśnie dzięki tym urządzeniom zwierzęta lepiej przyswajają naukę nowych poleceń. Gdy oporny pies nie słucha nas, nie chce przyjść na wezwanie, skacze na naszych gości i kąsa ich po kostkach, wówczas możemy zastosować obrożę elektryczną PetSafe. Umożliwi ona bardziej efektywny sposób przyswajania naszych komend.

Elektronicze obroże jako pomoc w efektywnym szkoleniu

Dzięki temu nasz ulubieniec będzie chłonął nowe informacje i nakazy, dosłownie jak gąbka. Ten typ obroży jest przystosowany do tresury psów średniej, jak i dużej postury. Jej siła impulsu jest duża i przeznaczona do psów o wadze powyżej 18 kilogramów. Cały zestaw jest całkowicie wodoodporny – zarówno pilot, jak i sama obroża. To bardzo ułatwia tresurę, gdyż odbywać się ona może nawet w czasie deszczu lub śniegu. Elektryczna obroża 100M Trainer pozwala na prowadzenie treningu w zasięgu do stu metrów. Ten markowy i całkowicie bezpieczny sprzęt dla psów jest do nabycia za dość przyzwoite pieniądze, w porównaniu do innych producentów, w sklepie internetowym Easypet.pl. Zestaw zawiera zasilacz do ładowania akumulatorka w przypadku pilota.

Obroża korzysta natomiast z dwóch baterii guzikowych CR-2032. Urządzenie oferuje dodatkowe możliwości, takie jak ostrzeganie dźwiękiem przed każdym impulsem. Mamy możliwość regulowania impulsu elektrostatycznego (8 różnych natężeń). Dodatkową funkcją pilota, o której warto wspomnieć jest Booster. Dzięki niej zastosować możemy podwyższony impuls w sytuacji awaryjnej. Urządzenia marki PetSafe pozwalają nam kontrolować stan naładowania zarówno w przypadku pilota, jak i też obroży. Dzięki temu nie musimy już przerywać nagle tresury. Zawsze bowiem możemy się przygotować. Zestaw jest wyjątkowo poręczny. Obroża cechuje się tym, że posiada małe rozmiary i nie bywa uciążliwa dla psa. Jej waga bowiem wynosi niecałe 100 g. Wykorzystywanie tego typu sprzętów podczas tresury znacząco podnosi skuteczność treningu.


~ 7 kw. 2011 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>