Dobierz obrożę antyszczekową dla swojego psa


Wydaje Ci się, że Twój pies szczeka w nocy, aby zrobić wszystkim na złość? Nie chcesz jednak stosować obroży wysyłającej impulsy. Istnieją inne rozwiązania. Producenci oferują obroże, których działanie opiera się na uwalnianiu substancji zapachowych, jakie drażnią naszego psa i wolałby on ich unikać. Taki model to np. Innotek Spray Collar, który posiada dwie opcje zapachowe: cytrynową i neutralną. Wydzielający się podczas szczekania i wycia spray skutecznie zniechęca psa do kontynuacji hałasowania. Zapachy można stosować według uznania dzięki zapasowemu sprayowi. Firma Num’axes proponuje nam podobne rozwiązanie, jakim jest obroża Canicalm Spray.

Dobrze dobrana obroża antyszczekowa to ważna rzeczProdukt ten jest odporny na deszcz oraz śnieg, a dawkowanie sprayu odbywa się dzięki wbudowanemu czujnikowi dźwięku. Producenci oferują w tym przypadku trzy wersje zapachowe: lawendowy, cytrynowy oraz neutralny. Obroże, których działanie opiera się na wydzielaniu drażniących psa zapachów, są polecane głównie do użytku domowego. Spowodowane jest to tym, że podczas mocnego wiatru potrzebna jest silniejsza dawka sprayu, co odbija się na kieszeni właściciela czworonoga. W przypadku, kiedy trzymamy psa w ogrodzie, warto zapoznać się z ofertą obroży wysyłających impuls. Inną opcją, jaką mogą wykorzystać posiadacze zbytnio rozszczekanego psiaka, są urządzenia emitujące nieprzyjemny dla psich uszu sygnał dźwiękowy. Ich zaletą jest to, że mogą być stosowane w pomieszczeniu nawet dla kilku psów. Przykładem jest zestaw Bark Control marki PetSafe.

Wykrywając szczekanie, emituje sygnał, który ma za zadanie zniechęcić psiaka do dalszego wycia oraz szczekania. Minusem jest to, że ciche szczekanie lub wycie małego pieska nie zawsze zostanie wykryte przez czujniki. Produkt PetSafe posiada certyfikat CE oraz ECMA. Możemy być zatem pewni, że słuch naszego ulubieńca nie ucierpi podczas wystawienia go na działanie Bark Control. Obok urządzeń tego typu, producenci oferują obroże ultradźwiękowe. Można je kupić dla małego pieska, ponieważ istnieją lekkie, a zarazem skuteczne, modele. Przykładem jest obroża UltraLight Sonic Bark Control, która waży jedynie 28 gram. Należy rozważyć zakup określonego rodzaju obroży antyszczekowej, biorąc pod uwagę nie tylko wagę i rozmiary psa, ale także miejsce, w którym przebywa on podczas noszenia urządzenia. Przykładowo obroża ultradźwiękowa spowoduje, że nawet podczas wycia jednego psa, sygnał będzie słyszany przez wszystkie zwierzaki w okolicy.


~ 11 kw. 2012 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>