Gdy pies szarpie podczas spaceru


Podobno psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Chcielibyśmy, aby nasz pupil słuchał i wykonywał wszelkie polecenia. Bardzo ważne, aby reakcja na komendę była szybka. Nie musimy się wtedy denerwować, a znajomi podziwiają nasze umiejętności tresera. Idealną okazją, kiedy nasz pies może pochwalić się swoim nieposłuszeństwem, jest zazwyczaj spacer. Osoby, które posiadają duży ogrodzony dom i trzymają czworonoga na podwórku, niekiedy nie zdają sobie sprawy, jakim uciążliwym obowiązkiem staje się wyprowadzanie psa. To błąd, bo zwierzę szybko się nudzi i znajomy teren nie satysfakcjonuje go tak, jak spacer po nieznanej okolicy. Przyjemna przechadzka z pupilem zamienia się w przykry przymus, kiedy nasz pupil ciągnie smycz i nie chce iść przy nodze właściciela. Zdarza się, że wyrywana smycz powoduje ból nadgarstka.

Szarpanie podczas spacerów z psem to nie problemNiektórzy załamują ręce i próbują wymigać się od wyprowadzania psa. Inni zatrudniają profesjonalistę, aby pomógł rozwiązać problem. Jeszcze inni korzystają z urządzeń, które ułatwiają wyszkolenie psa. Jedną z propozycji, jakie możemy znaleźć na rynku, jest ultradźwiękowy treser PetSafe. Produkt posiada dwie opcje wysyłania ultradźwiękowych sygnałów, które są dla psa nagrodą- sygnał przyjemny- oraz karą- sygnał nieprzyjemny. Ten ostatni stosujemy, kiedy nasz pupil oddala się na spacerze lub szarpie smycz, wywołując u nas ból ręki. Istotne jest nagrodzenie zwierzęcia, kiedy wykona nasze polecenie. Tresura musi być przyjemną zabawą, dlatego trzeba pamiętać o pochwaleniu psa.

Innym urządzeniem, które opiera się na emitowaniu karcących sygnałów, jest Dog-E-Walk. Przypięcie tego modelu do smyczy pomaga odpowiednio wyszkolić zwierzę szarpiące się na spacerze. Sygnał ustaje zaraz po tym, jak pies przestaje ciągnąć smycz. Jeśli wyprowadzasz pupila, a wracając do domu czujesz ból w nadgarstku, linka amortyzująca Art Sportiv Plus Protector jest odpowiednim rozwiązaniem. Elastyczne włókna pozwalają zmniejszyć siłę szarpnięć. Urządzenia ułatwiające tresurę są doskonałą propozycją dla tych, którzy samodzielnie szkolą młodego szczeniaka, a także dla właścicieli starszych psów. Istotna jest tutaj determinacja i cierpliwość osoby, która podjęła się tresury. Wszystkie produkty, umilające pracę Tobie i Twojemu pupilowi, znajdziesz na www.EasyPet.pl. Warto w nie zainwestować, aby spacer z psem stał się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, jaki zrzucasz na innych domowników.


~ 11 kw. 2012 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>