Drzwiczki dla zwierząt – automatyczne i manualne


Posiadamy dom, a mimo tego nasz pies nie wychodzi zbyt często do ogrodu, ponieważ późno wracamy z pracy i dopiero wtedy możemy się nim zająć. Aby umożliwić zwierzęciu swobodne przemieszczanie się po całym terenie posesji, a nie tylko w pomieszczeniach w domu, warto zamontować specjalne drzwiczki.

Kontrolowanie psów dzięki drzwiczkom dla zwierzątNajpopularniejszym modelem są drzwiczki wahadłowe, które otwierają się za każdym razem, kiedy zwierzę próbuje się przez nie przedostać. W przypadku takiego modelu istnieje jednak ryzyko, że do naszego domu dostanie się pies sąsiada. Aby zlikwidować możliwość powstania takiej sytuacji, na rynku znajdują się modele przejść dla zwierząt domowych, których zasada działania opiera się na połączeniu funkcjonowania klapki z posiadaniem przez psa specjalnego kluczyka. Nie polega to oczywiście na tym, że uczymy psa obsługiwać zamek w drzwiach. Na obroży naszego ulubieńca wieszamy specjalna zawieszkę, której obecność w pobliżu klapki umożliwia jej otwarcie. Jeśli do drzwiczek zbliży się pies bez kluczyka, klapka nie drgnie w momencie, gdy będzie on próbował dostać się do domu. W sklepach internetowych znajdziemy drzwi tego typu, które dodatkowo możemy zaprogramować w wybrany dla siebie sposób. Jeżeli nasz pupil wychodzi wieczorem i chcemy umożliwić mu powrót, bez konieczności wstawania i otwierania drzwi przez kogoś z domowników, ustawiamy przejście w takim trybie, aby otworzyło się tylko od zewnątrz. Istnieje również możliwość ustawienia klapki tak, żeby zareagowała na zawieszkę tylko w chwili, gdy pies zechce wyjść z domu. Można również uaktywnić klapkę z obu stron lub też całkowicie ją zablokować. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Jeśli spędzamy dużo czasu w domu i nie potrzebujemy blokować klapki, możemy poprzestać na manualnych drzwiczkach. W zestawie znajdziemy specjalną wkładkę, która zablokuje przejście w momencie, kiedy wyjedziemy na wakacje lub wybierzemy się na wesele za miasto. Wybór modeli jest na tyle duży, że z pewnością dobierzemy drzwiczki do naszych wymagań, a także do koloru drzwi wejściowych.


~ 28 maja 2013 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>