Szkolenie psa bez impulsów


Tresowanie psa w domu nie jest rzeczą niemożliwą. Na rynku znajduje się sporo produktów, które ułatwiają nam przeprowadzenie szybkiej i skutecznej tresury. Możemy dobrać je adekwatnie do potrzeb szkolenia, a także do cech naszego psa. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu swoich produktów, cenione marki wprowadzają na rynek coraz bardziej różnorodne i dopracowane artykuły wspomagające szkolenie domowych pupili.

Obroża wibracyjna Eyenimal SoftJednym z produktów, który zdobywa uznanie wśród właścicieli niesfornych pupili są obroże elektroniczne. Produkt  jest sprawdzony i cieszy się powodzeniem. Właściciele psów, które gryzą, uciekają i rozkopują ogródki są zachwyceni działaniem urządzeń z impulsami elektrycznymi. Mimo przeciwników tego sposobu tresury, jest on popularny, a cenione marki przykładają wszelkich starań, aby ich produkty uzyskały specjalne certyfikaty CE oraz ECMA, które są gwarancją bezpieczeństwa psa noszącego na szyi obrożę elektroniczną. Istnieją jednak przypadki, kiedy wykorzystywanie przy treningu obroży elektronicznej nie jest wskazane. Jeżeli posiadamy psiaka bardzo strachliwego, starszego lub cierpiącego na problemy związane z układem krążenia, wykorzystywanie urządzeń elektronicznych nie jest dobrym pomysłem. Wtedy warto zapoznać się z propozycjami sklepów internetowych i wybrać produkt bez impulsów, ale równie skuteczny w działaniu.

Strefa domowa SSScatJedną z opcji jest obroża działająca w oparciu o dawkowanie sprayu o nieprzyjemnym dla psa zapachu. Wykorzystywane w takich urządzeniach spraye są hipoalergiczne i całkowicie obojętne dla ludzkiego nosa. Nie ma więc obawy, że podczas karcenia psa także my będziemy musieli poczuć niemiły zapach. Urządzenia ze sprayem są wykorzystywane m.in. w zestawach stref domowych, których zdaniem jest nie wpuszczanie psa lub kota do miejsc, w których zwykle wyrządza jakieś szkody. Możemy ustawić nadajnik w miejscu, do którego pies lub kot lubi wchodzić, a nie powinien. Jeśli urządzenie zarejestruje ruch, uwolni dawkę przykrego zapachu i pies zrezygnuje z dalszej próby dostania się np. do szafy z ubraniami.


~ 19 mar 2014 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>