Elektroniczne urządzenia przeznaczone dla zwierząt


Możliwości, jakie daje nam dzisiaj rynek artykułów dla zwierzą, są ogromne. Jedną z nich jest opcja śledzenia własnego psa. Przy obroży naszego ulubieńca montujemy kamerkę, która nagrywa zarówno obraz, jak też dźwięk np. model Eyenimal PetCam.

Kamera dla psa i kota EyenimalPodczas psiego spaceru bez nadzoru wszystko zostaje zarejestrowane i możemy to obejrzeć, podłączając urządzenie do naszego komputera za pomocą kabla USB dołączonego do zestawu. Niektóry może się to wydawać zbędne, ale zapoznanie się z trasą, jaką przebywa samotnie nasz psiak, pozwoli nam na ocenę zagrożeń, które spotyka on na swojej drodze. Jeśli na kamerze zauważymy ruchliwą ulicę lub inne niebezpieczne miejsce, warto zastanowić się nad zadbaniem o to, aby czworonóg nie mógł opuścić terenu domu bez któregokolwiek z domowników.

Tutaj pojawia się kolejny wynalazek, jakim jest niewidzialne ogrodzenie np. Innotek SD-2100E. Ten produkt cieszy się uznaniem wśród osób, które mają problemy z uciekającym psem lub nie mogą sobie pozwolić na piękny i kolorowy ogród, ponieważ ich czworonożny przyjaciel notorycznie kopie dołki i wyrywa z ziemi kwiatki.

Niewidzialne ogrodzenie Innotek SD-2100ENiewidzialne ogrodzenie sprawdzi się także wtedy, gdy nasz ulubieniec drapie lub podgryza meble ogrodowe. Drogi komplet skutecznie uchronimy przed psimi zębami, jeśli otoczymy go przewodem, który znajdziemy w zestawie niewidzialnego ogrodzenia. Ponadto możemy kupić niewidzialne ogrodzenie, którego instalacja nie wymaga rozkładania i zakopywania przewodu. Wystarczy ustawić odległość, jaka może dzielić obrożę od nadajnika, a psiak nie oddali się dalej niż mu na to pozwolimy. Obroża emituje sygnał ostrzegawczy, a jeśli to nie podziała, wysyła psu korekcyjny impuls elektryczny. Niektóre modele posiadają opcję, która sprawia, że impuls nasila się tym bardziej, im bliżej psiak podejdzie do wyznaczonej przez przewód granicy.

Strefa domowa PetSafe SSSCatJeżeli nasz psiak spędza większość czasu w domu lub mieszkaniu, nie musimy kupować niewidzialnego ogrodzenia. Wystarczy nam strefa domowa PetSafe SSSCat, która wysyła psu dawkę nieprzyjemnego zapachu w momencie, kiedy wkroczy on na zakazany teren. Urządzenie rozpoznaje ruch dzięki wbudowanemu detektorowi ruchu. Urządzenie można ustawić w dowolnym miejscu w domu.


~ 13 cze 2014 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>