Ochrona ogrodu przed nadpobudliwym zwierzakiem


Coraz więcej osób tworzy bajkowe ogrody zatrudniając do tego architekta ogrodów, który za swoje usługi żąda nie małego wynagrodzenia. Praca włożona w piękny ogród pochłania nie tylko czas ale także sporo funduszy. Właściciele zwierząt też mogą się cieszyć pięknym ogrodem bez obaw o jego zniszczenie. Producenci artykułów dla zwierząt znaleźli na to rozwiązanie w postaci niewidzialnego ogrodzenia. Dzięki temu urządzeniu pies czy kot może poruszać się po ogrodzie bez obaw o kwiatowe rabatki. Urządzenie działa na zasadzie pętli, które tworzy się w ogrodzie przy pomocy cienkiego przewodu. Pupil nosi obroże, która reaguje na zbliżanie się do przewodu i ostrzega zwierzę, że dalej zbliżyć się nie może. Jeżeli ten zignoruje ten sygnał zostaje skarcony nieprzyjemnym impulsem. Dzięki temu rozwiązaniu można zapobiec niszczeniu rabatek, krzewów, wchodzeniu do dziecięcej piaskownicy, ucieczkom przez bramę czy płot czy kąpielom w oczku wodnym.

Elektryczny pastuch PetSafe dla dużego psaProducenci oferują te produkty dla psów różnych rozmiarów oraz dla kotów. Jedynym urządzeniem, które jest przystosowane dla wszystkich tych zwierząt jest elektryczny pastuch marki PetSafe. Urządzenie to pozwala na używanie obróż dla psa małego, dużego czy też dla kota, wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednią model odbiornika. Wielkość ogrodu nie ma znaczenia ponieważ można zastosować przewód o długości aż 1200 metrów co powinno być wystarczające nawet dla dużych ogrodów a także dla tych z dużą ilością dodatkowych pętli.

Elektroniczny pastuch InnotekNiewidzialne ogrodzenie, które cieszy się również dużą popularnością jest marka Innotek model SD-2100E. Produkt ten posiada obrożę małych rozmiarów ładowaną indukcyjnie poprzez położenie na centralce. System podtrzymujący zasilanie pozwala na działanie ogrodzenia w przypadku braku prądu nawet do 40 godzin. Jest to bardzo przydatna funkcja na terenach gdzie często zdarzają się przerwy w dostawie prądu. Zestaw ten posiada również funkcje przypominania o ładowaniu obroży w wybranym cyklu 30 lub 60 dni.

Wszystkie systemy oferują rozbudowę systemu w każdej chwili poprzez dokupienie dodatkowych obroży czy dodatkowego przewodu.


~ 25 lip 2014 ~

Napisane przez:


Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>